KONST / Litografier / Färglitografier 13693001
nr 1369 3001
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografier, 3 st. Signerade, numrerade 3/99,10/99 respektive 36/99, daterade 1972. Oramade lösa blad, 74x58 cm respektive 53x70 cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
måndag 21 december 2020
kl 19:11:59
100 kr
150 kr
200 kr
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt